Ադրբեջանն Արցախում խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ․ ԱՀ ՊՆ
Փետրվարի 21-ին Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները շփման գծի հյուսիսային և արևելյան ուղղություններով խախտել են հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ։ Հայկական կողմում տուժածներ չկան։ Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Ինչպես հայտնեցին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, ներկայումս իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։
«Միևնուն ժամանակ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները  փետրվարի 21-ի ժամը 20։45-ից փետրվարի 22-ի ժամը 01։20-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել  Արցախի Հանրապետության Շուշիի, Մարտունու, և Քարվաճառի շրջանների օկուպացված տարածքներում  տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ,  հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Азербайджан в Арцахе нарушил режим прекращения огня с применением огнестрельного оружия
21 февраля подразделения ВС Азербайджана на северном и восточном направлениях линии соприкосновения нарушили режим прекращения огня с применением огнестрельного оружия. С армянской стороны пострадавших нет. О нарушении режима прекращения огня было сообщено командованию миротворческого контингента РФ.
Как сообщили InfoPort.am в Министерстве обороны Республики Арцах, на данный момент ситуация на линии соприкосновения относительно стабильна.
«Сообщение, распространенное Минобороны Азербайджана в то же время, что подразделения АО с 20:45 21 февраля до 01:20 22 февраля вели огонь по азербайджанским позициям, дислоцированным на оккупированных территориях Шушинского, Мартунинского и Карвачарского районов Республики Арцах, является очередной дезинформаций», - говорится в сообщении МО Республики Арцах.