Ադրբեջանում սկսել են խոսել Հայաստանից «փոխհատուցման» եւ Ստեփանակերտի բնակեցման մասին
Ադրբեջանում խոսակցություններ են սկսել այն մասին, որ «Հայաստանը պետք է փոխհատուցում վճարի Ադրբեջանին»։ Այս միտքը Միլի մեջլիսի այսօրվա նիստում արտահայտել է պատգամավոր Ջեյհուն Մամեդովը, տեղեկացրել է APA-ն։
Պատգամավորը նշել է, որ «Հայաստանը պետք է Ադրբեջանին փոխհատուցում վճարի ամբողջ ենթակառուցվածքի քայքայման եւ 10 000 կիլոմետր տարածքում մշակութային ժառանգության ոչնչացման համար»։
Ադրբեջանական սոցցանցերում եւ ԶԼՄ-ներում նաեւ տարածվում է տեղեկություն վերաբնակվել ցանկացողների մասին, անկախ գրանցման վայրից, Արցախի օկուպացված մայրաքաղաք Ստեփանակերտում։ Առայժմ այս տեղեկությունները պաշտոնական մակարդակով թույլ հերքվում են։

В Азербайджане заговорили о «компенсации» у Армении и заселении Степанакерта
В Азербайджане завели разговоры о том, что «Армения должна выплатить компенсацию Азербайджану». Эту мысль на сегодняшнем заседании милли меджлиса высказал депутат Джейхун Мамедов, передает АПА.
Депутат отметил, что «Армения должна выплатить Азербайджану компенсацию за разрушение всей инфраструктуры и культурного наследия на 10.000 км. Территории».
Между тем, в азербайджанских соцсетях и СМИ распространяется информация о переселении желающих, независимо от места прописки, в оккупированный Степанакерт – столицу Нагорного Карабаха. Пока эти сведения на официальном уровне вяло опровергают.