​Ադրբեջանի զինվորականները բռնություն են գործադրել ու սպանել Արցախի քաղաքացուն․ ԱՀ ԱԱԾ-ն տեսանյութ է հրապարակել
Այսօր ժամը 13։00-ի սահմաններում Ադրբեջանի զինվորականները մուտք են գործել ԱՀ Մարտունու շրջանի Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքի հարևանությամբ տեղակայված չեզոք գոտի և բռնություն գործադրել նույն քաղաքի բնակիչ, ԱՀ քաղաքացի, անասնապահությամբ զբաղվող, 1956թ. ծնված Սեյրան Սարգսյանի նկատմամբ, որից հետո նրան տեղափոխել են ադրբեջանական հենակետ, որտեղ Ս. Սարգսյանին դիտավորությամբ ապօրինաբար կյանքից զրկել են։
Արցախյան կողմում տեղադրված տեսախցիկներն արձանագրել են դեպքի հանգամանքներն ու արբեջանցիների հանցավոր գործողությունները։

Азербайджанские военные применили насилие и убили гражданина Республики Арцах
Сегодня в 13:00 азербайджанские военные вошли в нейтральную зону, расположенную по соседству с административной территорией города Чартар Мартунинского района Республики Арцах и применили насилие в отношении жителя того же города, гражданина Республики Арцах, занимающегося скотоводством, Сейрана Саргсяна (1956гр.) после этого его перевели на азербайджанский опорный пункт. Умышленно лишили его жизни.
Камеры, установленные на Арцахской стороне, зафиксировали обстоятельства инцидента и преступные действия азербайджанцев. Правоохранительные органы Республики Арцах в связи с инцидентом предпринимают уголовно-процессуальные меры. Об этом сообщает СНБ Арцаха.