Ադրբեջանի կողմից մայրուղին փակելու հետևանքով Եղցահողում մնացած մարդիկ շարունակում են գիշերել ավտոմեքենաներում. համայնքապետ
Ադրբեջանի կողմից Ստեփանակերտ-Գորիս միջպետական մայրուղին փակելու պատճառով արդեն չորրորդ օրն է չի գործում Բերդաձորի ենթաշրջանի մի շարք գյուղերի կապը մայրաքաղաք Ստեփանակերտի հետ։
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Շուշիի շրջանի Եղցահող համայնքի ղեկավար Արտակ Հակոբյանը տեղեկացրեց, որ մայրուղու փակվելու առաջին օրվանից ճանապարհին մնացած անձանց մի մասը շարունակում է մնալ Եղցահողի մոտակայքում:
«Նրանք գիշերում են իրենց ավտոմեքենաներում՝ հույսով, որ շուտով ճանապարհը կբացվի և կկարողանան տուն վերադառնալ։ Համայնքում էլ խուճապային տրամադրություններ չկան։ Առայժմ սննդամթերքով ապահոված ենք, սակայն մայրաքաղաքի հետ կապի բացակայությունը մտահոգիչ է և տևական լինելու դեպքում կենսական կարևորություն ունեցող խնդիրների կարող է հանգեցնել»,-հավելել է Ա. Հակոբյանը։
Համայնքապետի խոսքով՝ Եղցահողի դպրոցը ջեռուցվում է էլեկտրաէներգիայով, ուստի դասապրոցեսը  կարողանում են շարունակել ըստ ուսումնական ծրագրի:

Уже четвертые сутки более 4 десятков человек в Лисагоре ждут возможности вернуться домой: Глава общины
В связи с закрытием Азербайджаном межгосударственной автомагистрали Степанакерт-Горис более 4 десятков человек, оставшихся на дороге, уже четвертые сутки находятся в общине Лисагор Шушинского района, ожидая возвращения домой. Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил глава общины Лисагор Гагик Насибян.
«Мы разместили их в домах в деревне, обеспечили необходимыми вещами», — добавил Г. Насибян. По словам главы общины, на данный момент имеющегося продовольствия и медикаментов населению села хватает.
«До перекрытия дороги жители покупали в магазинах Гориса все необходимое и покупали необходимые лекарства. На данный момент этого достаточно", - отметил Г.Насибян, заверив, что среди населения панических настроений нет. По словам главы общины, несмотря на ситуацию в селе, школа, медпункт и сельский муниципалитет продолжают нормально функционировать.