Կապանցի մարզիկը Հանյե քաղաքում մասնակցել է միջազգային մրցաշարի, որտեղ գրավել է առաջին տեղը
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ կապանցի մարզիկը հունական Կրետե կղզու Հանյե քաղաքում մասնակցել է միջազգային մրցաշարի, որտեղ բավական ուժեղ մասնակիցներ են հավաքվել: Մեր մարզիկը ցույց է տվել 16,64 մ արդյունք և գրավել առաջին տեղը։
Աթլետիկայի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գրիգոր Բարսեղյանը տեղեկացրել է, որ մրցումներին հետեւել է Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանը:
Այժմ մեր թիմը պատրաստվում է հունիսի 11-ին Մալթայում մեկնարկող աթլետիկայի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությանը: Կմասնակցեն թիմեր 18 երկրներից։ Հայաստանից ելույթ կունենան 15  թեթեւատլետներ:

Спортсмен из Капана принял участие в международном турнире на греческом острове Крит, где занял первое место
По сообщению пресс-службы Национального олимпийского комитета Армении, спортсмен из Капана принял участие в международном турнире на греческом острове Крит в городе Ханье, где собрались довольно сильные участники. Наш спортсмен показал результат 16,64 м и занял первое место.
Главный тренер сборной Армении по легкой атлетике Григор Барсегян сообщил, что за соревнованиями следил президент Федерации легкой атлетики Армении Роберт Эммиян.
Сейчас наша команда готовится к чемпионату Европы по легкой атлетике среди юниоров, который стартует 11 июня на Мальте. Объявлены команды из 18 стран. Выступят 15 спортсменов-легкоатлетов из Армении.