Վրաստանում ՀՀ քաղաքացիներ են ձերբակալվել
Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում նշված է, որ Վերին Լարսի անցակետի վրացական հատվածում այսօր գիշերը կանգեցվել էր Հայաստան մեկնող ավտոբուսը, ձերբակալվել են ՀՀ երեք քաղաքացիներ
Նշվում է նաև, որ ավտոբուսում եղած բոլոր ուղևորները հարցաքննվում են։
Հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես, ասված է.
«Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, Վերին Լարսի անցակետի վրացական հատվածում այսօր գիշերը կանգեցվել էր Հայաստան մեկնող ավտոբուսը, որտեղ հայտնաբերվել է արգելված բեռ։
Վրաստանի իրավապահ մարմինների հաղորդմամբ, ձերբակալվել են ՀՀ երեք քաղաքացիներ։ Այժմ ընթանում է նախաքննություն և հետագա զարգացումների վերաբերյալ դեսպանությունը հանդես կգա հայելյալ հայտարարություններով։
Ավտոբուսում եղած բոլոր ուղևորները հարցաքննվում են։
Վերին Լարսում գտնվող՝ Վրաստանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետները ՀՀ քաղաքացիներին տրամադրել են սնունդ և առաջին անհրաժեշտության պարագաներ։
Դիվանագետները տեղում անում են հնարավոր ամեն ինչ՝ ՀՀ քաղաքացիների՝ Հայաստան տեղափոխումն արագացնելու նպատակով»։

В Грузии задержаны трое граждар Армении: Посольство РА
Посольство Армении в Грузии распространило сообщение, в котором отмечается, что на грузинском участке КПП Верхний Ларс сегодня ночью был остановлен автобус, направлявшийся в Армению, задержаны трое граждан Армении.
Отмечается также, что все находившиеся в автобусе пассажиры допрашиваются.
В сообщении, в частности, говорится: "Как сообщалось ранее, на грузинском участке КПП Верхний Ларс сегодня ночью был остановлен автобус, направлявшийся в Армению, где был обнаружен запрещенный груз.
По сообщению правоохранительных органов Грузии, задержаны трое граждан Армении. В настоящее время ведется предварительное следствие и посольство выступит с заявлениями по поводу дальнейших развитий.
Все находившиеся в автобусе пассажиры допрашиваются. Находящиеся в Верхнем Ларсе дипломаты Посольства РА в Грузии предоставили гражданам РА еду и предметы первой необходимости.