Վարչապետը հյուրընկալել է Սյունիքի մարզի մի խումբ դպրոցականների
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հյուրընկալել է Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքի և հարակից գյուղերի մի քանի տասնյակ աշակերտներին և նրանց ուսուցիչներին:
Ողջունելով սյունեցի դպրոցականներին Հայաստանի կառավարությունում՝ վարչապետ Փաշինյանը նշել, որ ուրախ է հյուրընկալել Ամանորի նախաշեմին և քննարկել նրանց հետաքրքրող հարցերը:
Ուսուցիչները տեղեկացրել են, որ դպրոցականների խումբն այսօր է եկել Երևան և արդեն եղել է մի քանի վայրերում՝ Առնո Բաբաջանյան համերգասրահում, որտեղ աշակերտները դիտել են փոքրիկների համար նախատեսված ներկայացումը, ապա այցելել են Ազգային ժողով, հանդիպել պատգամավորներին, իսկ այժմ հանդիպում են երկրի վարչապետին:
Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է Սյունիքի մարզից եկած աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերում էին միջազգային հարաբերություններին, դպրոցաշինությանը, այդ ուղղությամբ կառավարության կողմից իրականացվող քայլերին և այլն:
Վարչապետն անդրադարձել է դպրոցականների համար ներդրված՝ թանգարան, համերգասրահ, թատրոն տարեկան մեկ անգամ անվճար այցելելու պետական ծրագրին և հորդորել Սյունիքի մարզի դպրոցականներին օգտվել դրանից, շատ հաճախել մշակութային վայրեր: Իրենց հերթին աշակերտներն առաջարկել են, որպեսզի ներկայացումներ կազմակերպվեն նաև իրենց բնակավայրերում: Վարչապետ Փաշինյանը խոստացել է հարցը պահել ուշադրության կենտրոնում:

Премьер-министр Пашинян принял группу школьников из Сюникской области
Премьер-министр Никол Пашинян принял несколько десятков учеников и их учителей из общины Сисиан и соседних сел Сюникской области.
Приветствуя школьников из Сюника в правительстве Армении, премьер-министр Пашинян отметил, что рад принять их в преддверии Нового года и обсудить интересующие их вопросы.
Учителя сообщили, что группа школьников сегодня приехала в Ереван и уже побывала в нескольких местах: в концертном зале имени Арно Бабаджаняна, где ученики посмотрели представление для детей, затем побывали в Национальном Собрании, встретились с депутатами, а теперь встречаются с премьер-министром страны.
Никол Пашинян ответил на интересующие учеников Сюникской области вопросы, которые касались международных отношений, строительства школ, предпринятых правительством в этом направлении шагов и т.д.
Премьер-министр коснулся государственной программы для школьников, в рамках которой раз в год школьники могут бесплатно посещать музей, концертный зал, театр, и призвал школьников Сюникской области воспользоваться этой возможностью и больше посещать культурные учреждения. В свою очередь, ученики предложили организовать культурные мероприятия в их населенных пунктах. Премьер-министр Пашинян пообещал держать этот вопрос в центре внимания.