Վարչապետն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության ներկայացուցիչներին՝ գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ:
Վարչապետը ողջունել է հյուրերին և շնորհավորել նրանց Հայ Ավետարանական եկեղեցու 175-ամյակի կապակցությամբ:
Զավեն Խանջյանը շնորհակալություն է հայտնել կառավարության ղեկավարին հանդիպման համար ու ներկայացրել Հայ Ավետարանչական ընկերակցության կողմից իրականացվող ծրագրերը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Սփյուռք կապերի, մեր պետության առջև ծառացած մարտահրավերների ու դրանց հաղթահարման ուղիների շուրջ:

Премьер-министр Пашинян принял представителей Армянской евангелической ассоциации Америки
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителей Армянской евангелической ассоциации Америки во главе с исполнительным директором Завеном Ханджяном.
Премьер-министр приветствовал гостей и поздравил их по случаю 175-летия Армянской евангелической церкви.
Завен Ханджян поблагодарил главу правительства за встречу и представил реализуемые Армянской евангелической ассоциацией программы.
Собеседники обменялись мнениями об отношениях Армения-диаспора, стоящих перед нашим государством вызовах и путях их преодоления.