Ուկրաինայի հայերի միության ներկայացուցիչները մեկնարկ են տվել «Եկել ես Հայաստան. ծառ տնկիր» ծրագրին
Ուկրաինայի հայերի միության ներկայացուցիչները, Ուկրաինայի պատվիրակության անդամները Երևանում տնկել են 100 ծառ, քան տվել են «Եկել ես Հայաստան. ծառ տնկիր» ծրագրի մեկնարկը։ Այս մասին տեղեկացնում է  AnalitikaUA.net-Ը.
Մեծ և ներկայացուցչական ուկրաինական պատվիրակությունը ժամանել է  Հայաստան ՝ մասնակցելու Ուկրաինայի հայերի միության համաժողովին և մի շարք միջոցառումների մասնակցլեւո նպատակով։
Միջոցառումների մեկնարկը ուկրաինահայերը տվել են «Եկել ես Հայաստան. ծառ տնկիր»  ծրագրից:
Հիշեցնենք, որ հիմնական միջոցառումները կմեկնարկեն նոյեմբերի 15-ին, Հայաստանի մայրաքաղաքում տեղի կունենա Ուկրաինայի հայերի միության համաժողովը, ինչպես նաև Հայաստանի մայրաքաղաք Ուկրաինայի հայերի միությունից սկեյթ – պարկի բացումը և Ուկրաինայի հայերի միության սոցիալական նախագծի շնորհանդեսը:

Представители Союза армян Украины дали старт программе «Приехал в Армению – посади дерево»
Представители Союза армян Украины, члены делегации из Украины посадили в Ереване 100 деревьев, чем дали старт программе «Приехал в Армению – посади дерево», об этом сообщает AnalitikaUA.net. Большая и представительская украинская делегация начала прибывать Армению, для участия в конференции Союза армян Украины и проведения ряда мероприятий.
Старт мероприятиям украинские армяне дали с программы «Приехал в Армению – посади дерево».
Напомним, основные мероприятия начнутся 15 ноября, в армянской столице состоится конференция Союза армян Украины, а также открытие скейт-парка – подарка от Союза армян Украины столице Армении и презентация социального проекта Союза армян Украины. Для гостей церемонии открытия скейт-парка также намечается концерт украинских и армянских звезд.