Մենք պայքարում ենք նաև այն ոստիկանների համար, որոնք մեր դեմ ուժ են կիրառում. Վանեցյան
"Հայրենիք" կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը կոչ է անում քաղաքացիներին չտրվել սադրանքների, վեճի չբռնվել ու չհայհոյել ոստիկաններին։
«Մենք պայքարում ենք նաև այն ոստիկանների, նրանց երեխաների, մայրերի ու քույրերի համար, որոնք այսօր մեր դեմ ուժ են կիրառում: Դուք ձեր գործն արեք՝ փակեք փողոցներ, դպրոցներ, համալսարաններ։ Սիրելի ուսանող, երիտասարդ, դուրս արի փողոց, սա քո պայքարն է»,- Facebook-ի ուղիղ եթերում հայտարարեց Վանեցյանը։
Վանեցյանը նշեց, որ ամեն ինչ նորմալ է, հուսահատվել ու հոգնել չկա. "Մեր պայքարն արդար է և անկասելի",- շեշտեց նա:
Նաև դիմեց ոստիկաններին.
«Երևանցի տղեք, ես ձեզանից մեկն եմ, եկեք, կանգնեք մեր կողքին: Այլ տարբերակ չունենք, չենք կարող ինչ-որ սրիկաներ փչացնեն այն ավանդույթները, որ ունենք։ Լավ է լինելու»,- ասաց նա։
Վանեցյանը նաև հայտարարեց, որ բոլորին այսօր՝ ժամը 18:00, սպասում է Ֆրանսիայի հրապարակում, իսկ մինչ այդ քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաները շարունակվում են:

Мы также боремся за тех полицейских, которые применяют против нас силу - Ванецян
Лидер партии «Родина» Артур Ванецян призывает граждан не поддаваться на провокации, не вступать в споры и не оскорблять полицейских.
«Наша борьба также за тех полицейских, их детей, матерей и сестер, которые сегодня применяют против нас силу. Делайте свое дело - закрывайте улицы, школы, университеты. Уважаемый студент, молодежь, выходите на улицы, это ваша борьба», - заявил Ванецян в прямом эфире в Facebook.
Ванецян отметил, что все нормально, нет отчаяния и усталости: "Наша борьба справедлива и неостановима", - подчеркнул он.
Также один из лидеров оппозиции обратился к правоохранителям:
«Ребята, я один из вас, приходите и поддержите нас. У нас нет другого выбора, мы не можем забыть традиции, которые у нас есть. Все будет хорошо", - сказал он.
Ванецян также сообщил, что вечером, в 18:00, всех ждет на площади Франции, а до этого акции гражданского неповиновения продолжаются.