Հայկական տառարվեստը ներառվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի մարդկության ոչ նյութական մշակութային ժառանգության ներկայացուցչական ցանկում
Դեկտեմբերի 11-ին՝ Կոլումբիայի մայրաքաղաք Բոգոտայում ընթացող ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ոչ նյութական մշակութային ժառանգության պաշտպանության մասին կոնվենցիայի միջկառավարական կոմիտեի 14-րդ նիստին միաձայն որոշում է կայացվել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի մարդկության ոչ նյութական մշակութային ժառանգության ներկայացուցչական ցանկում ներառել Հայաստանի կողմից ներկայացված «Հայկական տառարվեստը և դրա մշակութային դրսևորումները» հայտը:

“Искусство армянского письма и его культурных проявлений” включено в Список нематериального культурного наследия ЮНЕСКО
11 декабря в рамках 14-ой сессии Межправительственного комитета по охране нематериального культурного наследия ЮНЕСКО в Боготе единогласным решением одобрена заявка Армении о включении элемента “искусства армянского письма и его культурных проявлений” в Список нематериального культурного наследия. Об этом сообщает Министерство иностранных дел РА.