2020թ. լինելու է նորանոր նվաճումների, հաղթանակների և նշանակալից ձեռքբերումների տարի. ԱԳՆ
ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության ֆեյսբուքյան էջում տեղ է գտել Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ շնորհավորանք:
«ՀՀ ԱԳՆ ողջ անձնակազմի անունից ցանկանում ենք շնորհավորել բոլորիդ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
Իրապես, անցնող տարին նշանավորվեց արտաքին քաղաքական ոլորտում նշանակալի ձեռքբերումներով, ինչը մեր միասնականության, հավաքական ջանքերի և համատեղ աշխատանքի արտացոլանքն է:
Լիահույս ենք, որ 2020թ. լինելու է նորանոր նվաճումների, հաղթանակների և նշանակալից ձեռքբերումների տարի, և մեզանից յուրաքանչյուրն իր ներդրումն է ունենալու պետականակերտ այդ գործունեության մեջ:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով բոլորիս գալիք տոների կապակցությամբ՝ մաղթում ենք ողջ հայ ժողովրդին խաղաղություն, երջանկություն ու մեր հպարտությունը մարմնավորող պետության ամրապնդում ու հզորացում»,- նշված է գրառման մեջ։

МИД Армении кратко подвел итоги года: Прошедший год был отмечен значительными внешнеполитическими достижениями
МИД Армении кратко подвел итоги года.
«Прошедший год был отмечен значительными внешнеполитическими достижениями, которые стали возможными благодаря нашему единству, совместным усилиям и коллективной работе.
Мы надеемся, что 2020 год станет годом новых успехов, побед и значительных достижений, и у каждого из нас будет свой вклад в эту миссию государственного строительства.
Еще раз поздравляем всех Вас с наступающими праздниками, желаем всему армянскому народу мира, счастья и усиления нашего государства»,- говорится в сообщении МИД.