Խաչատուր Սուքիասյանի եղբայրը՝ Ռոբերտ Սուքիասյանը կալանավորվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում իրականացված մեծածավալ քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել են 2021թ. հուլիսի 18-ին Երևանի Ամիրյան փողոցում տեղի ունեցած խուլիգանության դեպքի մի շարք հանգամանքներ, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, որը Երևանի բնակիչ Ռոբերտ Սուքիասյանն է:
Քննությամբ ձեռք բերված փաստական տվյալների համաձայն՝ Ռոբերտ Սուքիասյանը, երթևեկության ընթացքում իր ծանոթի կնոջը Նարեկ Կարապետյանի կողմից ձայնային ազդանշան տալու և վիրավորանքներ հասցնելու շուրջ պարզաբանումներ ստանալու նպատակով, 2021թ. հուլիսի 18-ին՝ ժամը 19:15-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Ամիրյան փողոցում վերոնշյալ ծանոթի և մի խումբ անձանց հետ վիճաբանել է Ն.Կարապետյանի  և նրա ընկերոջ հետ, որի ընթացքում բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով հասարակության նկատմամբ՝ նշված անձինք հայհոյանքներ են հնչեցրել և փոխադարձ հարվածներ հասցրել միմյանց: Այդ ընթացքում Ռոբերտ Սուքիասյանն, իր անձի առավելությունն ընդգծելու մոլուցքով տարված, նախ գլխով, ապա՝ բռունցքով, հարվածել է Ն.Կարապետյանի  դեմքին, որից հետո հանել ու ցուցադրաբար լիցքավորել է օրինական հիմունքներով իրեն պատկանող «BROWNING» տեսակի 9x17 տրամաչափի մարտական ատրճանակը, ապա՝ շարունակելով խուլիգանական գործողությունները՝ նշված ատրճանակից 2 կրակոց է արձակել վերջինիս ոտքերի ուղղությամբ՝ գետնին՝ շրջապատում գտնվող անձանց մոտ առաջացնելով վախի մթնոլորտ:
Այնուհետև Ռոբերտ Սուքիասյանը նույն ատրճանակով կրակոց է արձակել նաև Նարեկ Կարապետյանի  ընկերոջ ուղղությամբ՝ պատճառելով աջ սրունքոսկրի հրազենային վնասվածք և հեռացել:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ Ռոբերտ Սուքիասյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով: Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը ընտրելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է: Վարույթն իրականացնող մարմնի կողմից որոշում է կայացվել՝ Նարեկ Կարապետյանի ն ձերբակալելու մասին, որի կատարումը հանձնարարվել է ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանմանը:

Роберт Сукиасян арестован, принято решение о задержании Нарека Карапетяна: СК
В результате крупномасштабных следственных и других процессуальных действий, осуществленных в Главном управлении по особо важным делам Следственного комитета РА, выяснился ряд обстоятельств хулиганства, произошедшего 18 июля 2021 года в Ереване на улице Амиряна, выявлена также личность предполагаемого преступника, которым является житель Еревана Роберт Сукиасян (брат крупного предпринимателя, депутата от правящей партии «Гражданский договор» Хачатура Сукиасяна, ред.).
Согласно фактическим данным, приобретенным следствием, Роберт Сукиасян, с целью получения разъяснений относительно оскорбления со стороны Нарека Карапетяна супруги его знакомого 18-го июля 2021 года около 19: 15 на улице Амиряна с вышеуказанным знакомым и группой лиц поспорил с Карапетяном и его другом, в ходе разборки, указанные лица, проявив явное неуважение к общественному порядку, оскорбили друг друга и нанесли удары. В ходе драки Роберт Сукиасян, преследуя цель подчеркнуть собственное превосходство, сначала головой, затем кулаком ударил по лицу Карапетяна.
После чего он достал и демонстративно зарядил принадлежащий ему на законных основаниях боевой пистолет «Браунинг» калибра 9x17 и, продолжая хулиганские действия, из указанного пистолета произвел 2 выстрела по ногам Карапетяна, вызвав у окружающих страх и панику. Затем Роберт Сукиасян из того же пистолета выстрелил в друга Нарека Карапетяна, нанеся ему огнестрельное ранение в районе правой голени, и скрылся.
По совокупности добытых достаточных доказательств Роберту Сукиасяну предъявлено обвинение по части 4 статьи 258 Уголовного кодекса РА. В суд было представлено ходатайство об аресте Сукиасяна, которое было удовлетворено. Со стороны органа, осуществляющего производство, принято решение о задержании Нарека Карапетяна. Исполнение решения было поручено соответствующему подразделению Полиции РА.