ՀՀ արդարադատության նախարարությունը որևէ պայմանագիր չի ստացել որևէ ընթացակարգի շրջանակում. Ռուստամ Բադասյան
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը գրառում է կատարել Ֆեյսբուքի իր էջում՝ հայտնելով, որ ՀՀ արդարադատության նախարարությունը որևէ պայմանագիր չի ստացել որևէ ընթացակարգի շրջանակում։
«Ցավոք, ապատեղեկատվությամբ մարդկանց նկատմամբ հոգեբանական ճնշում գործադրելու գործելաոճը չի դադարում։
«ՀՀ արդարադատության նախարարությունը որևէ պայմանագիր չի ստացել որևէ ընթացակարգի շրջանակում։ Մամուլում տարածվող տեղեկությունը սուտ է»,- գրել է նա։
Նշենք, որ մամուլում տեղեկությունն էր տարածվում, թե իբր վարչապետը Մոսկվայում նոր տարածքային  զիջումների է գնալու և իբր այդ փաստաթուղթն արդեն ուղարկվել է ԱՆ։

Рустам Бадасян: Министерство юстиции Армении не получало никаких договоров в рамках каких-либо процедур
Министр юстиции Армении Рустам Бадасян опроверг распространяемые в прессе сведения о том, что Минюст получил предварительный вариант договора, подписание которого планируется в ходе встречи премьер-министра Армении и президента Азербайджана в Москве.
"К сожалению, метод психологического давления на людей при помощи дезинформацией не прекращается. Министерство юстиции Армении не получало никаких договоров в рамках каких-либо процедур. Распространяемая в прессе информация—ложь", - сказал он.