Բացահայտվել է առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների ապօրինի ներկրման հերթական դեպքը․ ԱԱԾ (տեսանյութ)
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, թմրամիջոցների ապօրինի ներկրման ուղիները պարզելու և կանխարգելելու, հանցավոր սխեմաներում ներգրավված անձանց պատասխանատվության կանչելու ուղղությամբ օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների շրջանակներում ձեռնարկված անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտել է առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների ապօրինի ներկրման հերթական դեպքը։
Ստացված փաստական տվյալների համաձայն` Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող ՀՀ քաղաքացին, Երևանում բնակվող 2 ծանոթի պատվերով ապօրինի ձեռք  է բերել առանձնապես խոշոր չափերով «մեթադոն» և «կոկաին» տեսակի թմրամիջոցներ, որոնք տեղադրել է էլեկտրական սղոցի մեջ պատրաստված թաքստոցում և 2020թ. հունվարի 25-ին Մոսկվա քաղաքում պայուսակով փոխանցել է դեպի Հայաստան բեռնափոխադրմամբ զբաղվող միկրոավտոբուսի վարորդին՝ տրամադրելով նրան գնորդների հեռախոսահամարները։ Արդյունքում՝ թմրամիջոցների հիշյալ խմբաքանակը մաքսային հսկողությունից թաքցնելով, 2020թ. փետրվարի 3-ին «Բագրատաշեն» սահմանային անցակետով ներկրվել է Հայաստանի Հանրապետություն, իսկ թմրամիջոցի պատվիրատուները, ՀՀ ԱԱԾ օպերատիվ ստորաբաժանումների հսկողության ներքո փետրվարի 3-ին ստանալով ուղեբեռը, այն ապօրինի փոխադրել են իրենց կողմից որպես հավաքատեղի օգտագործվող տարածք, որից հետո բերման են ենթարկվել և ձերբակալվել։
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում ձեռք է բերվել հանցագործությունը փաստող անհերքելի ապացույցների համակցություն, կատարվում է նախաքննություն։

СНБ раскрыла очередной случай незаконного ввоза наркотиков в особо крупных размерах
Служба национальной безопасности Республики Армения в результате неотложных оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий по выяснению и пресечению путей незаконного ввоза наркотиков, привлечению к ответственности лиц, вовлеченных в преступные схемы, выявила очередной случай незаконного ввоза наркотиков в особо крупных размерах.
Согласно полученным фактическим данным, гражданин РА, находящийся в Российской Федерации, по заказу проживающих в Ереване двух знакомых, незаконно приобрел наркотики «метадон» и «кокаин» в особо крупных размерах, которые разместил в тайнике, изготовленном в электропилке и 25 января 2020 года в Москве передал его водителю микроавтобуса, занимающегося грузоперевозками в Армению, указав также телефонные номера покупателей.
В результате, 3 февраля 2020 года через погранпункт «Баграташен» в Армению была ввезена крупная паритя наркотических средств, а заказчики под контролем оперативных подразделений СНБ РА, получив багаж, перевезли его на территорию, используемую ими в качестве сборного пункта, после чего были подвергнуты приводу и задержаны.
В результате оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий, предпринятых в рамках уголовного дела, возбужденного в следственном департаменте СНБ РА по соответствующим статьям Уголовного кодекса РА, были приобретены неопровержимые доказательства о преступлении, ведется следствие.