Զոհրաբ Մնացականյանը զորակցություն է հայտնել նախարար Զալկալիանիին ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ
Օգոստոսի 25-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել իր վրաց գործընկերոջ՝ Դավիդ Զալկալիանիի հետ:
Նախարար Մնացականյանը զորակցություն հայտնեց նախարար Զալկալիանիին Դուշեթի շրջանում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ՝ ցավակցելով զոհվածների ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթելով վիրավորներին:
Արտգործնախարարներն անդրադարձան երկկողմ օրակարգի մի շարք հարցերի՝ կարևորելով բազմաոլորտ համագործակցության հետագա ամրապնդման ուղղությամբ շարունակական ջանքերի գործադրումը:
Նախարարներ Մնացականյանը և Զալկալիանին մտքեր փոխանակեցին նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման և դրա սոցիալ-տնտեսական հետևանքների հասցեագրման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի շուրջ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը կարևորեց տարածաշրջանային խաղաղության, կայունության և անվտանգության պահպանմանն ուղղված քայլերը և այս ուղղությամբ փոխգործակցությունը:

Министры иностранных дел Армении и Грузии обсудили ряд вопросов двусторонней повестки
25 августа министр иностранных дел Зограб Мнацаканян провел телефонный разговор со своим грузинским коллегой Давидом Залкалиани.
Министр Мнацаканян выразил поддержку министру Залкалиани в связи с трагической аварией в Душетском районе, выразив соболезнования семьям погибших и пожелав скорейшего выздоровления раненым.
Министры иностранных дел коснулись ряда вопросов двусторонней повестки дня, отметив важность последовательных усилий по дальнейшему укреплению многоотраслевого сотрудничества.
Министры Мнацаканян и Залкалиани обменялись мнениями вокруг шагов по предотвращению распространения коронавируса нового типа и адресации его социально-экономических последствий.
В ходе телефонной беседы министр иностранных дел Армении отметил важность шагов, направленных на сохранение регионального мира, стабильности и безопасности и взаимодействия в этом направлении.