Զախարովան ՀԱՊԿ-ի մասին Փաշինյանի խոսքերն ավանել է «առողջ բանականությանը հակասող»
Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքերն այն մասին, որ ՀԱՊԿ-ը սպառնալիք է ստեղծում Հայաստանի ինքնիշխանության համար, անվանել է ՛՛առողջ բանականությանը հակասող՛՛, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը ։
Նա կարծիք է հայտնել, որ Փաշինյանի խոսքերը հակասում են ողջախոհությանն ու իրականությանը, քանի որ եթե Հայաստանին իսկապես ինչ-որ բան սպառնում է, ինչ իմաստ ունի խոսել այն մասին, որ Երևանը շարունակում է գտնվել ՀԱՊԿ-ում:
՛՛Եթե նրանք մնում են, ուրեմն՝ նրանք դրանում ինչ-որ նպատակահարմարություն են տեսնում։ Միաժամանակ նրանք ասում էին, որ ՀԱՊԿ-ը ՛՛դուրս է եկել Հայաստանից՛՛։ Այս ամենը հակասում է առողջ բանականությանը և տրամաբանությանը՛՛,-նշել Է Զախարովան։
Նախօրեին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը զգուշացրել էր, որ Երևանը մոտ է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության հետ հարաբերություններում չվերադարձման կետին: Հայաստանի վարչապետը նաեւ ընդգծել է, որ Երեւանը սառեցրել է հարաբերությունները կազմակերպության հետ, քանի որ այն, նրա խոսքով,, սպառնալիք է ստեղծում պետության ինքնիշխանության համար:

Захарова назвала слова Пашиняна об ОДКБ "противоречащими здравому смыслу''
Официальный представитель МИД России Мария Захарова назвала слова премьера Армении Никола Пашиняна о том, что ОДКБ создает угрозу суверенитету Армении, противоречащими здравому смыслу. Ее слова приводит ТАСС.
Она выразила мнение, что слова Пашиняна противоречат здравому смыслу и реальности, поскольку если Армении действительно что-то угрожает, какой смысл говорить о том, что Ереван продолжает находиться в ОДКБ.
«Если они остаются, значит, они в этом видят какую-то целесообразность. При этом одновременно они говорили, что ОДКБ «вышла из Армении». Это все противоречит здравому смыслу и логике», — указала Захарова.
Накануне премьер-министр Армении Никол Пашинян предупредил, что Ереван близок к точке невозврата в отношениях с Организацией Договора о коллективной безопасности. Армянский премьер также подчеркнул, что Ереван заморозил отношения с организацией, поскольку она, по его словам, создавала угрозу суверенитету государства.