Վստահ եմ՝ մեր բարեկամները և առաջին հերթին Ռուսաստանը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում իր դերը կկատարի. ՀՀ ԱԺ նախագահ
Հայաստանի Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը վերադառնում է Ստեփանակերտից։
Նա իր ֆեյսբուքյան էջում նշել է, որ մեր 18֊20 տարեկանները հրաշքներ են գործում։ «Ու անասելի պինդ են։ Աշխարհի ամենապինդ բանակներից մեկը։
Մատակարարումներն ապահովվում են։ Միջազգային ընդգծված համակրանքն ակնհայտ է։ Վստահ եմ՝ մեր բարեկամները և առաջին հերթին Ռուսաստանը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում իր դերը կկատարի, այդ թվում և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում»։

Уверен, что наши друзья и в первую очередь Россия сыграют свою роль в обеспечении региональной безопасности. Председатель НС РА
Председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян возвращается из Степанакерта.
Он на своей странице в Facebook отметил, что наши 18-20-летние творят чудеса. «Они  невероятно крепки. Армия Арцаха одна из самых профессиональных армий мира.
Поставки обеспечиваются. Подчеркнутая международная симпатия очевидна. Уверен, что наши друзья и в первую очередь Россия сыграют свою роль в обеспечении региональной безопасности, в том числе и в рамках сопредседательства Минской группы ОБСЕ».