Վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի և նորընտիր նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի և Թուրքմենստանի նորընտիր նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին շնորհավորել է Թուրքմենստանում օրերս տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել վերջին տարիների համատեղ աշխատանքի համար:
Միաժամանակ, վարչապետը շնորհավորել է Սերդար Բերդիմուհամեդովին՝ ընտրություններում արձանագրած հաղթանակի առթիվ և մաղթել հաջողություններ պատասխանատու պաշտոնում: Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակելու համագործակցությունը՝ ի նպաստ հայ-թուրքմենական հարաբերությունների հետագա զարգացման:

Премьер-министр провел телефонный разговор с президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым и новоизбранным президентом Сердаром Бердымухамедовым
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым и новоизбранным президентом Туркменистана Сердаром Бердымухамедовым.
Никол Пашинян поздравил Гурбангулы Бердымухамедова с прошедшими на днях президентскими выборами в Туркменистане и поблагодарил его за совместную работу в течение последних лет.
Премьер-министр также поздравил Сердара Бердымухамедова с победой на выборах и пожелал ему успехов на ответственной должности. Никол Пашинян выразил готовность продолжить сотрудничество на благо дальнейшего развития армяно-туркменских отношений.