Վարչապետը ցավակցական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ժաիր Բոլսոնարուին՝ Պերնամբուկու նահանգում հորդառատ անձրևների պատճառած մարդկային զոհերի կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
Ցավով տեղեկացա Բրազիլիայի Պերնամբուկու նահանգում օրեր շարունակ տեղացող անձրևների և սողանքների հետևանքով տասնյակ զոհերի և անհետ կորածների մասին:
Վշտակցելով Ձեզ և Բրազիլիայի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթում եմ տուժածներին շուտափույթ ապաքինում, իսկ զոհվածների հարազատներին և Բրազիլիայի ողջ ժողովրդին՝ տոկունություն և ոգու արիություն:

Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Федеративной Республики Бразилия Жаиру Болсонару в связи с гибелью людей в результате наводнения в штате Пернамбуку. В послании говорится:
С горечью узнал о десятках погибших и пропавших без вести в штате Пернамбуку вследствие продолжающихся несколько дней дождей и оползней.
Выражаю соболезнования Вам и дружественному народу Бразилии, желаю скорейшего выздоровления пострадавшим, а родным погибших и всему народу Бразилии - выдержки и стойкости духа.