Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին կարևորել են հարավկովկասյան տարածաշրջանում մթնոլորտի բարելավումն ու այդ ուղղությամբ քայլերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ տարածաշրջանային նշանակության հարցեր: Այս համատեքստում, կարևորվել է հարավկովկասյան տարածաշրջանում մթնոլորտի բարելավումն ու այդ ուղղությամբ համապատասխան քայլերի իրականացումը:
Ընդգծելով Հայաստանի և Վրաստանի միջև առևտրատնտեսական կապերի շարունակական զարգացման անհրաժեշտությունը՝ կողմերը պայմանավորվել են 2023 թվականի սկզբին Երևանում անցկացնել հայ-վրացական միջկառավարական հանձնաժաղովի նիստ:

Пашинян и Гарибашвили обсудили вопросы регионального значения
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
Об этом сообщает 16 ноября пресс-служба армянского премьера.
Согласно источнику, собеседники обсудили как двусторонние вопросы, так и вопросы регионального значения. В этом контексте была подчеркнута важность улучшения атмосферы в регионе Южного Кавказа и осуществления соответствующих шагов в этом направлении.
"Подчеркнув необходимость постоянного развития торгово-экономических связей между Арменией и Грузией, стороны договорились о проведении заседания армяно-грузинской межправительственной комиссии в начале 2023 года в Ереване", - отмечается в сообщении.