Նիկոլ Փաշինյանն ունի իմ ամբողջական աջակցությունը հունիսի 7-ի ընտրություններում․ Թրամփ
Թրամփը հայտարարել է, թե Նիկոլ Փաշինյանն ունի իր ամբողջական աջակցությունը հունիսի 7-ի ընտրություններում: Այս մասին նածագահը գրել է TRUTH սոցիալական ցանցում։;
«Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ իմ հրաշալի բարեկամը և առաջնորդը, իր երկիրը դարձնում է ուժեղ, հարուստ և շատ անվտանգ։ Նիկոլը լիովին կիսում է իմ տեսլականը՝ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ և ԲԱՐԳԱՎԱՃՈՒԹՅԱՆ մասին Հայաստանի և ամբողջ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի համար։
Մեր պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն այցելեց Հայաստան, որտեղ նա առաջ մղեց մի քանի կարևոր գործարքներ մեր երկու երկրների համար։ Շուտով ԱՄՆ-ն և Հայաստանը միասին հիմք կդնեն TRIPP-ի համար, որը կվերափոխի Հարավային Կովկասը և կօգնի մեր հրաշալի ամերիկյան էներգետիկ ընկերություններին մուտք ունենալ Կենտրոնական Ասիայից մինչև ԱՄՆ։
Այս պատճառներով Նիկոլն ունի իմ լիակատար աջակցությունը 2026թ․ հունիսի 7-ին վերընտրվելու համար։ Նիկոլի օգնությամբ մենք Միացյալ Նահանգները, Հայաստանը, Հարավային Կովկասը և Կենտրոնական Ասիան կհասցնենք ավելի մեծ բարձունքների, քան երբևէ»,- գրել է նախագահ Դոնալդ Ջ. Թրամփը։
Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքել է Թրամփի գրառմանը և գրել «Նախագահ Թրամփին շնորհակալ եմ բարձր գնահատականի եւ բարեկամական խոսքերի համար»։

Трамп поддержал кандидатуру Пашиняна на предстоящих выборах в Армении
Президент США Дональд Трамп заявил, что поддерживает премьер-министра Армении Никола Пашиняна на предстоящих парламентских выборах в республике.
«Премьер-министр Никол Пашинян, Армении, великий друг и лидер, делает свою страну сильной, богатой и очень безопасной! Никол полностью разделяет моё видение МИРА и ПРОЦВЕТАНИЯ для Армении и всего региона Южного Кавказа. Наш государственный секретарь Марко Рубио недавно посетил Армению, где продвинул несколько важных соглашений для обеих наших стран. Вскоре Соединённые Штаты и Армения вместе начнут строительство «Маршрута Трампа для международного мира и процветания», который преобразит Южный Кавказ и поможет нашим замечательным американским энергетическим компаниям получить доступ от Центральной Азии вплоть до Соединённых Штатов. По этим причинам Никол получает мою ПОЛНУЮ И БЕЗОГОВОРОЧНУЮ поддержку на переизбрании 7 июня 2026 года. С помощью Никола мы поднимем Соединённые Штаты, Армению, Южный Кавказ и Центральную Азию на невиданные ранее высоты. Сделаем (Армению) снова великой», - написал американский лидер в соцсети Truth Social.