Սյունիքը մեզ համար կարմիր գիծ է․ Գնել Սանոսյան
Արցախից Հայաստան տեղափոխվողների տվյալները կան, և՛ Կոռնիձորում, և՛ Գորիսում որոշակի կենտրոններ ենք ստեղծել, որտեղ աշխատում են միգրացիոն, սոցապ ծառայության մասնագետները: Այս մասին այսօր լրագրողներին ասաց Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։
«Տեղափոխվող մեր հայրենակիցների կարիքները գրանցվում են, նրանց կարիքները ֆիքսվում են։ Հիմա նրանց տեղաբաշխում ենք Սյունիքում, Վայոց ձորում, հեռագայում ըստ հեռավորության կտեղաբաշխվեն» , -ասաց նախարարը։
Հարցին, թե ադրբեջանցիները ձգտում են Զանգեզուրի միջանցք ձեռք բերել, արդյո՞ք Սյունիքը կարմիր գիծ է իշխանությունների համար, Գնել Սանոսյանը պատասխանեց.

Мы создали центры в Корнидзоре и Горисе, где учитываются потребности граждан, переехавших из Арцаха в Армению. Об этом сообщил сегодня, 25 сентября, министр экономического и технологического развития Гнел Саносян.
«Потребности наших соотечественников, которые переезжают, регистрируются, их нужды фиксируются. Сейчас размещаем их в Сюнике, Вайоц Дзоре. Людей также обеспечивают топливом для организации перевозки», - пояснил министр.
На вопрос, является ли Сюник красной линией для властей, Гнел Саносян заверил, что, конечно, Сюник для них является красной линией.