Սերժ Սարգսյանը Արցախում է․ նա մեկնել է Վիտալի Բալասանյանին օգնելու
Ինչպես PrimeNews-ին հայտնեց երրորդ նախագահին մոտ կանգնած աղբյուրը, Սարգսյանի արցախյան այս անգամվա այցի բուն առաքելությունը ԱՀ նախկին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանին նախընտրական փուլում աջակցություն ցուցաբերելն է։
Ինչպես հայտնի է Բալասանյանը պատրաստվում է առաջադրել իր թեկնածությունը ԱՀ նախագահական ընտրություններում, և Սարգսյանը հենց այս հարցում մտադիր է աջակցել Բալասանյանին։
Ըստ աղբյուրի, Սարգսյանը այս օրերին ակտիվ հանդիպումներ է ունենում համախոհ քաղաքական շրջանակների ներկայացուցիչների հետ։

Серж Саргсян в Арцахе: он намерен оказать содействие Виталию Баласаняну
Как сообщил PrimeNews источник, близкий к третьему президенту, основной миссией визита Саргсяна в Арцах на этот раз является оказание поддержки бывшему секретарю Совета безопасности Арцаха Виталию Баласаняну в предвыборный период.
Как известно, Баласанян собирается выдвинуть свою кандидатуру на президентских выборах в НКР, и Саргсян именно в этом вопросе намерен поддержать Баласаняна.
Согласно источнику, в эти дни Саргсян проводит активные встречи с представителями политических кругов единомышленников.