Սերգեյ Լավրովը պաշտոնական այցով կլինի Հայաստանում
ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը նոյեմբերի 10-11-ը պաշտոնական այցով կլինի Հայաստանում: Այս մասին նոյեմբերի 8-ին կայացած ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան, գրում է Ria Novosti-ին։
«ՌԴ նախարարի հայաստանյան այցի ծրագիրը ներառում է հանդիպումներ ՀՀ վարչապետի և պետության նախագահի հետ, բանակցություններ արտաքին գործերի նախարարի հետ: Բացի այդ, արտգործնախարարը  ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված հուշահամալիրի հավերժական կրակի մոտ»,- ասել է Զախարովան։
Նրա խոսքով՝  հանդիպման ժամանակ կքննարկvեն երկկողմ համագործակցության հարցերի լայն շրջանակ ԵԱՏՄ-ի, ՀԱՊԿ-ի, ԱՊՀ-ի միջև համագործակցությունը, ՄԱԿ-ում, ԵԱՀԿ-ում, ԵԽ-ում, ՍԾՏՀ-ում և միջազգային այլ ֆորումներում դիրքորոշումների համակարգման հարցերը: Կողմերը կանդրադառնան նաև տարածաշրջանային անվտանգության հարցերին՝ ներառյալ Ղարաբաղյան կարգավորման հեռանկարներին։

Москва официально подтвердила информацию о визите Лаврова в Армению
Министр иностранных дел России Сергей Лавров посетит Армению с официальным визитом 10-11 ноября, сообщила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге в пятницу, 8 ноября.
По ее словам, в ходе встреч стороны обсудят широкий круг вопросов касательно двустороннего сотрудничества, включая ОДКБ и ЕАЭС, вопросы региональной безопасности и мирное урегулирование нагорно-карабахского конфликта.
«В ходе визита Лавров встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, президентом Арменом Саркисяном, а также со своим коллегой Зограбом Мнацаканяном», - отметила Захарова, добавив, что согласно повестке, министр посетит мемориал Цицернакаберд, где состоится церемония возложения венка к вечному огню мемориального комплекса памяти жертв Геноцида армян.