Ռուբիոյի այցը Երևան. ԱՄՆ-ն ընտրություններից առաջ սատարում է Հայաստանի արևմտյան քաղաքականությունը․ The Washington Post
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն այցելել է Երևան, որտեղ ստորագրել է կրիտիկական նշանակություն ունեցող օգտակար հանածոների ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրեր և հունիսին կայանալիք ընտրությունների ֆոնին իր աջակցությունը հայտնել Հայաստանի որդեգրած արևմտյան կուրսին։ Այս մասին հայտնում է The Washington Post-ը։
«Երեքշաբթի օրն ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն այցելել է Երևան, որտեղ ստորագրել է կրիտիկական նշանակություն ունեցող օգտակար հանածոների ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրեր և հունիսյան ընտրություններից առաջ վերահաստատել Հայաստանի արևմտամետ կուրսի հանդեպ Վաշինգտոնի աջակցությունը։ Սա բարձրաստիճան պաշտոնյաների հերթական այցն էր, ինչը փաստում է, թե Սպիտակ տունը որքան լուրջ է վերաբերվում Հարավային Կովկասին։ Մինչ Թրամփի վարչակազմն աշխատում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի ամրապնդման ուղղությամբ, որի հիմքում երկու երկրների միջև տարանցիկ միջանցքի բացումն է, Վրաստանը փորձում է իր տեղը գտնել բանակցությունների սեղանի շուրջ։ Անշուշտ, նրա սևծովյան նավահանգիստները կարևոր դեր կխաղան դեպի Եվրոպա ապրանքների փոխադրման գործում»,- ասված է The Washington Post-ի հրապարակման մեջ։

The Washington Post: Визит Рубио в Ереван- поддержка западному курсу Армении в преддверии июньских выборов
Государственный секретарь США Марко Рубио посетил Ереван, где подписал соглашения о сотрудничестве в сфере критически важных полезных ископаемых и подтвердил поддержку западного курса Армении в преддверии июньских выборов. Об этом сообщает The Washington Post.
«Во вторник госсекретарь Марко Рубио посетил Ереван, подписав соглашения по критически важным полезным ископаемым и поддержав западный курс Армении в преддверии июньских выборов. Это был последний из серии визитов высокого уровня, демонстрирующих, насколько серьёзно Белый дом относится к Южному Кавказу. Пока администрация Трампа работает над укреплением мирного соглашения между Азербайджаном и Арменией, основанного на открытии транзитного коридора между двумя странами, Грузия ищет своё место за столом переговоров. Несомненно, её черноморские порты сыграют важную роль в поставках товаров в Европу», - говорится в публикации The Washington Post.