Մհեր Գրիգորյանը և ԵՄ դեսպանը պայմանավորվել են արդյունավետ դարձնել ՀԸԳՀ կիրարկման գործընթացը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
Ողջունելով դեսպանին՝ փոխվարչապետը շնորհավորել է նրան նշանակման կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ նրա կարևոր առաքելության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք բարձր է գնահատվել ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների մակարդակը: Այս համատեքստում կարևորվել են Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության աշխատանքները:
Զրուցակիցներն ընդգծել են Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման կարևորությունը ոլորտային բարեփոխումների իրականացման տեսանկյունից: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համատեղ ջանքեր գործադրել ՀԸԳՀ կիրարկման գործընթացն առավել արդյունավետ դարձնելու ուղղությամբ:
Քննարկվել է նաև ԵՄ Տնտեսական և ներդրումային պլանի ներքո իրականացվող ծրագրերի ընթացքը, այս համատեքստում շեշտվել է ԵՄ ֆինանսական կազմակերպությունների հետ համագործակցության կարևորությունը:

Вице-премьер Армении обсудил с новым главой делегации ЕС в РА вопросы сотрудничества
Вице-премьер Мгер Григорян принял новоназначенного руководителя делегации Европейского союза в Армении, посла Василиса Марагоса.
Как сообщает пресс-служба правительства, приветствовав посла, вице-премьер поздравил его с назначением и пожелал успехов в его важной миссии.
В ходе встречи стороны высоко оценили уровень отношений Армения-ЕС. В этом контексте была отмечена важность работы гражданской миссии ЕС в Армении.
Собеседники подчеркнули важность реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве с точки зрения реализации отраслевых реформ. Достигнута договоренность приложить совместные усилия для повышения эффективности процесса реализации Соглашения.
Был также обсужден ход программ, осуществляемых в рамках экономического и инвестиционного плана ЕС, в этом контексте была подчеркнута важность сотрудничества с финансовыми организациями ЕС.