Պաշտպանության նախարարն այցելել է հարավային ուղղության զորամասեր(տեսանյութ)
Փետրվարի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն աշխատանքային շրջայց է կատարել հանրապետության հարավային ուղղությամբ տեղակայված մի շարք զորամասեր:
Սուրեն Պապիկյանը հետևել է ծառայության կազմակերպման և մարտավարամասնագիտական պատրաստության միջոցառումների, զորամասերում ընթացող շինարարական աշխատանքների ընթացքին: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձրել զորամասերի սոցիալ- կենցաղային պայմաններին, ինչպես նաև զինծառայողների սննդի կազմակերպման խնդիրներին:
Նույն օրը նախարարը եղել է նաև Զանգեզուրի կայազորային հոսպիտալում։ Սուրեն Պապիկյանին ներկայացվել է անհրաժեշտ դեղորայքով ապահովվածության, ինչպես նաև ժամանակակից բժշկական սարքավորումներով հագեցվածության մակարդակը: Պաշտպանության նախարարը զրուցել է հոսպիտալում ապաքինվող զինծառայողների հետ, առողջություն և շուտափույթ ապաքինում մաղթել:

Министр обороны Армении посетил воинские части, дислоцированные на южном направлении
7 февраля министр обороны РА Сурен Папикян совершил рабочую поездку в ряд воинских частей, дислоцированных на южном направлении республики.
Как сообщили  в Министерстве обороны, Сурен Папикян проверил организацию несения службы, тактической подготовки, строительные работы, проводимые в воинских частях. Особое внимание глава Минобороны уделил социально-бытовым условиям воинских частей, а также вопросам организации питания военнослужащих.
В тот же день министр побывал в Зангезурском гарнизонном госпитале. Сурена Папикяна ознакомили с уровнем обеспеченности необходимыми лекарствами, а также наличия современного медицинского оборудования.
Сурен Папикян пообщался с военнослужащими, проходящими в госпитале лечение, и пожелал им крепкого здоровья и скорейшего выздоровления.