Փաշինյանը տիկնոջ հետ կմեկնի Չինաստան
Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, օգոստոսի 30-ից սեպտեմբերի 3-ը աշխատանքային այցով կգտնվի Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունում։
ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակում Ն.Փաշինյանը կմասնակցի ՇՀԿ գագանթաժողովի ՇՀԿ+ ձևաչափի հանդիպմանը և դրա շրջանակում կայանալիք միջոցառումներին: Նախատեսվում են մի շարք բարձր մակարդակի հանդիպումներ, այդ թվում՝ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինի և փոխնախագահ Հան Ճենի հետ։
Այցի շրջանակում Ն.Փաշինյանը երկկողմ հանդիպումներ կունենա օտարերկրյա պետությունների գործընկերների հետ։

Никол Пашинян с 30 августа по 3 сентября будет находиться с рабочим визитом в Китайской Народной Республике
Премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян с 30 августа по 3 сентября будет находиться с рабочим визитом в Китайской Народной Республике.
В рамках визита Никол Пашинян примет участие в заседании саммита ШОС в формате «ШОС+» и мероприятиях, проводимых в его рамках.
Запланирован ряд встреч на высоком уровне, в том числе с председателем КНР Си Цзиньпином и заместителем председателя КНР Хань Чжэном.