Փաշինյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Լեհաստան. կհանդիպի Դոնալդ Տուսկի հետ
Այցի շրջանակում վարչապետը Վարշավայում կայցելի Թագավորական ամրոց-թանգարան, ինչպես նաև Միջազգային հարաբերությունների լեհական ինստիտուտ, որտեղ նախատեսված է հանդիպում լեհական վերլուծական կենտրոնների ներկայացուցիչների հետ։
Պաշտոնական այցի ընթացքում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկի հետ։ Հանդիպումից հետո Հայաստանի և Լեհաստանի վարչապետները զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների համար հանդես կգան համատեղ հայտարարություններով։
Պաշտոնական այցի շրջանակում նախատեսված են նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումները Լեհաստանի Հանրապետության նախագահ Կարոլ Նավրոցկիի և Սենատի նախագահ Մալգոժատա Կիդավա-Բլոնսկայի հետ։

Пашинян прибыл в Варшаву
Премьер-министр Армении Никол Пашинян опубликовал на своей странице в Facebook сообщение о начале официального визита в Польшу.
Премьер-министр разместил видеообращение.
Ранее сообщалось, что в рамках визита премьер-министр Пашинян встретится с премьер-министром Польши Дональдом Туском, после чего премьер-министры Армении и Польши выступят с заявлениями для СМИ.
В рамках официального визита премьер-министр встретится с президентом Каролем Навроцким и председателем Сената Малгожатой Кидавой-Бунской.
Николай Пашинян также посетит Польский институт международных отношений, где встретится с представителями польских аналитических центров.