Օրվա երկրորդ կեսին տեղի կունենա ՀՀ վարչապետի և ՌԴ նախագահի հանդիպումը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը երկօրյա պաշտոնական այցով ժամանել է Ռուսաստանի Դաշնություն:
Մոսկվայի «Վնուկովո 2» օդանավակայանում վարչապետին դիմավորել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Անդրեյ Ռուդենկոն, որից հետո պատվո պահակախմբի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել դիմավորման պաշտոնական արարողությունը, հնչել են Հայաստանի և Ռուսաստանի պետական օրհներգերը:
Օրվա երկրորդ կեսին տեղի է ունենալու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը:
Երկու երկրների առաջնորդները կքննարկեն հայ-ռուսական ռազմավարական և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ կկատարվի Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին:
Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 20-ին հանդիպում կունենա նաև ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի, Ռուսաստանի Պետական Դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ:

Премьер-министр Пашинян с официальным визитом прибыл в Российскую Федерацию
Правительственная делегация во главе с премьер-минстром Николом Пашиняном с двухдневным официальным визитом прибыла в Российскую Федерацию.
В московском аэропорту “Внуково-2” премьер-министра встретил заместитель министра иностранных дел РФ Андрей Руденко, после чего состоялась официальная церемония встречи с участием почетного караула. Прозвучали государственные гимны Армении и РФ.
Во второй половине дня состоится встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Российской Федерации Владимира Путина.
Главы двух государств обсудят вопросы дальнейшего развития армяно-российских стратегических и союзнических отношений. Будет затронут процесс реализации договоренностей, зафиксированных в трехсторонних заявлениях премьер-министра Республики Армения, президента Российской Федерации и президента Азербайджанской Республики от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года.
20 апреля Никол Пашинян также встретится с председателем правительства РФ Михаилом Мишустиным, председателем Государственной Думы ФС РФ Вячеславом Володиным и председателем Совета Федерации ФС РФ Валентиной Матвиенко.