Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նեղ կազմով նիստին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նեղ կազմով նիստին:
Եվրասիական տնտեսական միության երկրների վարչապետները քննարկել են եվրասիական ինտեգրացիային առնչվող արդիական մի շարք հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ԵԱՏՄ ներքին շուկայի գործունեությանը, արդյունաբերական կոոպերացիայի ֆինանսավորմանը, ագրոարդյունաբերական համալիրի զարգացմանը, էներգետիկայի ոլորտում համագործակցությանը։
Կարևորվել է թվային օրակարգի իրականացումը, մասնավորապես՝ միության ինտեգրացիոն տեղեկատվական համակարգի կատարելագործումը:

Пашинян принял участие в заседании Евразийского межправительственного совета в узком составе
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в Алматы принял участие в заседании Евразийского межправительственного совета в узком составе.
Как сообщили в пресс-службе правительства Армении, премьер-министры стран Евразийского экономического союза обсудили ряд актуальных вопросов, связанных с евразийской интеграцией. В частности, были обсуждены вопросы функционирования внутреннего рынка ЕАЭС, финансирования производственной кооперации, развития агропромышленного комплекса и сотрудничества в энергетической сфере.
Было упомянуто о важности реализации цифровой повестки, в частности, усовершенствования интеграционной информационной системы Союза.