Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄԷ նախագահի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Աբու Դաբի Էմիրության թագաժառանգ, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Զինված ուժերի գերագույն հրամանատարի տեղակալ շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանին՝ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Խալիֆա բին Զայեդ Ալ Նահյանի մահվան կապակցությամբ:
Ցավակցական հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով ստացա Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Խալիֆա բին Զայեդ Ալ Նահյանի մահվան լուրը:
Շեյխ Խալիֆա բին Զայեդ Ալ Նահյանն իր հմուտ և հեռատես առաջնորդությամբ հիրավի անգնահատելի ներդրում է ունեցել երկրի զարգացման և զորացման գործում:
Կիսելով այս մեծ կորստի վիշտը՝ Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություններ եմ հղում Ձերդ վսեմությանը, հանգուցյալի հարազատներին և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բարեկամ ժողովրդին՝ այս դժվարին պահին մաղթելով տոկունություն և ոգու ամրություն»:

Никол Пашинян правил направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной президента ОАЭ
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования наследному принцу эмирата Абу-Даби, заместителю верховного главнокомандующего вооружёнными силами Объединённых Арабских Эмиратов шейху Мухаммеду бен Заиду Аль Нахайяну в связи с кончиной президента ОАЭ, шейха Халифы бен Заида Аль Нахайяна. В послании говорится:
“С глубокой скорбью узнал о кончине президента Объёдиненных Арабских Эмиратов, шейха Халифы бен Заида Аль Нахайяна.
Шейх Халифа бен Заид Аль Нахайян своим умелым и дальновидным руководством внес поистине неоценимый вклад в развитие и укрепление страны.
Разделяя скорбь этой большой утраты, от имени народа Республики Армения и от себя лично выражаю глубокие соболезнования Вашему Превосходительству, родным и близким покойного и дружественному народу Объединённых Арабских Эмиратов, желаю выдержки и стойкости духа в это трудное время”.