Մարտի 10-ին Արարատ Միրզոյանը պաշտոնական այց կկատարի Հնդկաստան
Մարտի 10-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը պաշտոնական այց կկատարի Հնդկաստան: Այդ մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Ծրագրված է Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ:
Նախատեսված են նաև այլ հանդիպումներ և քննարկումներ, այդ թվում՝ Համաշխարհային հարցերով հնդկական խորհրդում (ICWA)։
«Այս այցը տեղի է ունենում շատ խորհրդանշական պահի, քանի որ այս տարի լրանում է մեր երկու երկրների միջև «Բարեկամության և համագործակցության վերաբերյալ» պայմանագրի ստորագրման 30-ամյակը։ Սպասում եմ Նյու Դելիում մեր քննարկումներին՝ միտված առավել խորը համագործակցության նոր ուղիների բացահայտմանն՝ ընդգրկելով ոլորտների լայն շրջանակ»,- այցից առաջ ընդգծել է նախարար Միրզոյանը։

10 марта министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян совершит официальный визит в Индию.
Запланирована встреча Арарата Мирзояна с министром иностранных дел Индии Субраманьямом Джайшанкаром.
Также предусмотрены другие встречи и обсуждения, в том числе в Индийском совете по международным делам (ICWA).
«Этот визит проходит в весьма символичный момент, поскольку в этом году исполняется 30 лет со дня подписания Договора о дружбе и сотрудничестве между нашими странами. Ожидаю предстоящих обсуждений в Нью-Дели, направленных на поиск новых путей для углубления сотрудничества в самых разных сферах», - подчеркнул министр Мирзоян накануне визита.