Կավելաշվիլին ընդունեց Խաչատուրյանին. Վրաստանը ողջունում է ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլին հանդիպել է Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ, հաղորդում է «Վրաստանի Առաջին ալիքը»։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Վրաստանի և Հայաստանի միջև առկա երկկողմ հարաբերությունները, ինչպես նաև տարբեր ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները։
Հանդիպման ընթացքում գործընկերները վերանայել են ներկա քաղաքական գործընթացները և կենտրոնացել են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության պահպանման կարևորության վրա՝ արագ փոփոխվող միջազգային կարգի համատեքստում։
Վրաստանի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել իր գործընկերոջը Վրաստանի տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության աջակցության համար։
Ինչպես նշել է հանդիպման ժամանակ Միխեիլ Քավելաշվիլին, Վրաստանը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը։ Նա նաև ընդգծել է, որ Վրաստանն անշեղորեն աջակցում է Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության հաստատմանը և պատրաստ է շարունակել իր ներդրումն ունենալ ըստ անհրաժեշտության։

Кавелашвили принял Хачатуряна: Грузия приветствует парафирование мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном
Президент Грузии Михаил Кавелашвили встретился с президентом Республики Армения Ваагном Хачатуряном, сообщает Первый канал Грузии.
На встрече в узком формате стороны обсудили существующие двусторонние отношения между Грузией и Арменией, а также перспективы сотрудничества в различных сферах.
Во время встречи коллеги рассмотрели текущие политические процессы и уделили внимание значению сохранения мира и стабильности в регионе в условиях быстроменяющегося международного порядка.
Президент Грузии поблагодарил своего коллегу за поддержку территориальной целостности и суверенитета Грузии.
Как отметил на встрече Михаил Кавелашвили, Грузия приветствует парафирование мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном. Он также подчеркнул, что Грузия неизменно поддерживает установление мира и стабильности на Южном Кавказе и готова продолжить внесение своего вклада по мере необходимости.