Կառավարության լրատվության վարչությունը ո՛չ հերքում, ո՛չ հաստատում է ԱՄՆ-ում Փաշինյան-Ալիև հնարավոր հանդիպման մասին լուրը
Վարչապետ Փաշինյանի՝ ԱՄՆ կատարելիք այցի մասին մամուլում և սոցիալական ցանցերում շրջանառվող տեղեկատվությունն այս պահին չենք կարող ո՛չ հերքել, ո՛չ հաստատել։ Այդ մասին 1lurer.am-ին հայտնեցին Կառավարության լրատվության վարչությունից:
«Նման այցերի պարագայում, բնականաբար, լինում է պաշտոնական հաղորդագրություն, և տեղեկատվությունը հաստատված կարելի է համարել պաշտոնական հաղորդագրության պարագայում։
Այս պահին, ինչպես գիտեք, պաշտոնական որևէ հաղորդագրություն չենք հրապարակել և, հետևաբար, այցի մասին տեղեկատվությունը խնդրում ենք հաստատված համարել միայն պաշտոնական հաղորդագրությունից հետո»,- ասված է մեկնաբանության մեջ։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտից լուրեր էին տարածվել ուրբաթ Վաշինգտոնում Փաշինյան-Ալիև հնարավոր հանդիպման մասին։ Նշվում էր, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տանը կընդունի Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարներին՝ խաղաղության համաձայնագիրը ստորագրելու համար։

Правительство Армении не опровергает и не подтверждает  информацию о возможной встрече Пашинян-Алиев в Вашингтоне
Правительство Армении не опровергает и не подтверждает информацию о возможной встрече Пашинян-Алиев в Вашингтоне
На данный момент мы не можем ни опровергнуть, ни подтвердить муссируемую в прессе и социальных сетях информацию о предстоящем визите премьер-министра Никола Пашиняна в США. Об этом сообщили в пресс-службе правительства республики.
«В случае подобных визитов, естественно, бывают официальные заявления, и информацию можно считать подтвержденной в случае официального заявления. На данный момент мы не опубликовали никакого официального заявления. Поэтому просим считать информацию о визите подтвержденной лишь после официального заявления», - сообщили из кабмина.
Напомним, что с сегодняшнего утра муссируются сведения о возможной встрече Пашинян-Алиев в пятницу в Вашингтоне. Говорится о том, что президент США Дональд Трамп примет лидеров Армении и Азербайджана в Белом доме - для подписания мирного соглашения.