ՀՀ և Արցախի ԱԳ նախարարները քննարկել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը, սեպտեմբերի 7-ին Երևանում հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։
Քննարկվել են արտաքին քաղաքականության ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին ու ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը վերաբերող հարցեր։
Երկուստեք կարևորվել է փոխգործակցության շարունակական ընդլայնումն ու խորացումը, հայկական երկու հանրապետությունների արտաքին գերատեսչությունների համագործակցության բարձր մակարդակի պահպանումը և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ պարբերաբար քննարկումների կազմակերպումը։
Արցախի ԱԳՆ-ից հանդիպմանը մասնակցել են գլխավոր քարտուղար Սեմյոն Աֆիյանը և ՀՀ-ում ԱՀ մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանը։

Состоялась встреча министров иностранных дел Республики Арцах и Республики Армения
7 сентября  в Ереване министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился с министром иностранных дел Республики Армения Араратом Мирзояном.
Были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских государств в сфере внешней политики, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, а также региональные процессы.
Стороны отметили важность постоянного расширения и укрепления отношений, поддержания высокого уровня сотрудничества между внешнеполитическими ведомствами двух армянских республик, а также  проведения регулярных дискуссий по широкому спектру вопросов.
Во встрече приняли участие генеральный секретарь МИД Арцаха Семен Афиян и постоянный представитель  Республики Арцах в Республике Армения Сергей Газарян.