ՀՀ և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովները միմյանց են փոխանցել Կանոնակարգի նախագծերը
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակը հաղորդագրություն է տարածել, որում նշված է.
«Համապատասխան պայմանավորվածությունների համաձայն՝ Հանձնաժողովներն իրականացնում են Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգի նախագծի համաձայնեցման աշխատանքներ:
2024 թվականի հուլիսի 1-ի դրությամբ հանձնաժողովներն աշխատանքային կարգով միմյանց են փոխանցել Կանոնակարգի նախագծերը և անցկացրել են մի շարք քննարկումներ:

Ереван и Баку завершают согласование проекта Положения о совместной деятельности Комиссии по делимитации границы
Согласно соответствующим договорённостям, Комиссии проводят работу по согласованию проекта Положения о совместной деятельности Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения. Об этом говорится в сообщении офиса вице-премьер-министра Республики Армения Мгера Григоряна.
«По состоянию на 1 июля 2024 года Комиссии в рабочем порядке обменялись проектами Положения и провели ряд обсуждений.