ՀՀ-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի հնարավորինս շուտ ստորագրումը կարող է նոր էջ բացել. Մակրոն
«Ուրախ եմ Փարիզում ողջունել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։ Վերահաստատեցի Ֆրանսիայի աջակցությունը նրա քաջ ջանքերին՝ ուղղված Ադրբեջանի հետ խաղաղության հաստատմանը»։X–ի իր գրել է Էմանուել Մակրոնը` անդրադառնալով Ելիսեյան պալատում Փաշինյանի հետ հանդիպմանը,
«Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի հնարավորինս շուտ ստորագրումը կարող է նոր էջ բացել տարածաշրջանի բոլոր ժողովուրդների, երկրների և դրա սահմաններից դուրս գտնվողների համար։
Այս հանդիպումը նաև հնարավորություն տվեց վերանայել մեր երկկողմ հարաբերությունները՝ նպատակ ունենալով շարունակել խորացնել համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում և շուտով ամրագրել մեր ռազմավարական երկկողմ գործընկերությունը»,- նշել է նա։

Макрон на армянском языке похвалил Пашиняна «за смелые усилия по установлению мира с Азербайджаном»
Был рад приветствовать премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Париже. Об этом в соцсетях написал президент Франции Эмманюэль Макрона.
«Я подтвердил поддержку Францией его смелых усилий по установлению мира с Азербайджаном.
Скорейшее подписание мирного договора между Арменией и Азербайджаном может открыть новую главу для всех народов и стран региона и за его пределами.
Эта встреча также предоставила возможность для обсуждения наших двусторонних отношений с целью дальнейшего углубления сотрудничества во всех областях и скорейшего укрепления нашего стратегического двустороннего партнерства», - написал он.