Հայաստանը ցուցադրաբար խզում է կապերը Ռուսաստանի հետ. Զատուլին
Հայաստանի կառավարությունը ցուցադրաբար խզում է կապերը Ռուսաստանի հետ: Այս մասին ՛՛ՌԻԱ Նովոստի՛՛-ին հայտնել Է Պետդումայի ԱՊՀ հարցերով կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը:
՛՛Հայաստանի կառավարությունը ցուցադրաբար խզում է կապերը Ռուսաստանի հետ, առիթներ է փնտրում, մի քայլին հաջորդում է մյուսը, դա համապատասխանում է նրանց քաղաքականությանը։ Կարծում եմ՝ ՛՛Զվարթնոցով՛՛ գործը չի սահմանափակվի։ Ինչ էլ որ նրանք հիմա ասեն, նրանք աստիճանաբար իրականացնում են այն, ինչի մասին մենք զգուշացնում էինք՝ դա ՀԱՊԿ-ից դուրս գալն է, հետո դնելու են Գյումրիում ռազմաբազայի գոյության հարցը՛՛,-ասել է Զատուլինը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել է. ՛՛Հայաստանի դիրքորոշումը այն է, որ ՛՛Զվարթնոց՛՛ միջազգային օդանավակայանում ծառայությունն ամբողջությամբ պետք է իրականացնեն Հայաստանի սահմանապահ զորքերը։ Հայաստանը այս հարցում հստակ դիրքորոշում ունի և այդ հստակ դիրքորոշման մասին Ռուսաստանի Դաշնությանը տեղյակ պահել է պաշտոնական նամակով՛՛:

Армения демонстративно рвет связи с Россией: Затулин
Правительство Армении демонстративно рвет связи с Россией, заявил РИА Новости первый зампредседателя комитета Госдумы по делам СНГ Константин Затулин.
Ранее в среду секретарь армянского Совбеза Армен Григорян заявил, что Ереван оповестил Москву о намерении осуществлять пограничный контроль в международном аэропорту "Звартноц" своими силами, без российских пограничников.
"Правительство (Армении) демонстративно рвет связи с Россией, ищет поводов, за одним шагом следует другой, это соответствует их политике. Я думаю, "Звартноцем" дело не ограничится. Что бы они сейчас не говорили, они постепенно осуществляют то, о чем мы предупреждали: это выход из ОДКБ, затем поставят вопрос о существовании базы в Гюмри", - сказал Затулин.