Թուրքիային են արտահանձնվել 6 և 15 տարի հետախուզման մեջ գտնվող Իբրահիմ Քայմաքը և Էրջան Յըլմազը
Թուրքիայում երկար տարիներ հետախուզման մեջ գտնվող հանցավոր խմբավորման պարագլուխներին Թուրքիային արտահանձնելու հետ կապված Թուրքիայի Ներքին գործերի նախարարությունը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի Արդարադատության փոխնախարար Տիգրան Դադունցին։
Թուրքիայի ՆԳՆ նախարարությունը հայտարարություն է տարածել X սոցիալակական ցանցում, որտեղ հայտնել է, որ Հայաստանի հետ համագործակցության արդյունքում Հայաստանում ձերբակալվել եւ Թուրքիային են  արտահանձնվել  6 տարի եւ 15 տարի հետախուզման մեջ գտնվող Իբրահիմ Քայմաքը եւ Էրջան Յըլմազը։
Հայտարարության մեջ Օրդուի ոստիկանության նահանգային վարչության հետ  համագործակցության համար  շնորհակալություն են հայտնել  Հայաստանի Արդարադատության փոխնախարար Տիգրան Դադունցին։

МВД Турции поблагодарило заместителя министра юстиции Армении
МВД Турции выразило благодарность заместителю министра юстиции Армении Тиграну Дадунцу в связи с экстрадицией находившихся в розыске главарей преступной группировки.
МВД Турции выступило с заявлением в соцсети Х, в котором сообщило, что в результате сотрудничества с Арменией были задержаны в Армении и экстрадированы в Турцию находившиеся 6 и 15 лет в розыске Ибрагим Каймак и Эрджан Йылмаз.
В заявлении выражена благодарность заместителю министра юстиции Армении Тиграну Дадунцу за сотрудничество с полицией провинции Орду.