Հայ-ռուսական միջգերատեսչական խորհրդակցություններ՝ արտաքին քաղաքական գործունեության տեղեկատվական աջակցության և լրատվամիջոցների հետ կապի աշխատանքի թեմայով
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպման շրջանակներում մայիսի 18-ին Մոսկվայում տեղի են ունեցել հայ-ռուսական միջգերատեսչական խորհրդակցություններ արտաքին քաղաքական գործունեության տեղեկատվական աջակցության և լրատվամիջոցների հետ կապի աշխատանքի թեմայով։ Հայկական կողմը ներկայացնում էին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը, լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչության պետ Իննա Թորգոմյանը, իսկ ռուսական կողմը՝ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ, տեղեկատվության և մամուլի վարչության պետ Մարիա Զախարովան:
Տեղի է ունեցել մտքերի հանգամանալից փոխանակում տեղեկատվական տիրույթում երկկողմ փոխգործակցության հարցերի լայն շրջանակի շուրջ։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվել կեղծ տեղեկատվության տարածմանը հակազդելու խնդրին։
Փոխադարձ հետաքրքրություն է արտահայտվել երկու երկրների ԶԼՄ-ների միջև շփումների և փոխանակումների հետագա ընդլայնման հարցում:

Об армяно-российских межмидовских консультациях по вопросам информационного сопровождения внешнеполитической деятельности и работы со СМИ
18 мая «на полях» встречи Министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна с Министром иностранных дел России Сергеем Лавровым в Москве прошли армяно-российские межмидовские консультации по вопросам информационного сопровождения внешнеполитической деятельности и работы со СМИ с участием пресс-секретаря МИД Армении Ани Бадалян и Директора Департамента СМИ и общественной дипломатии Инны Торгомян, с армянской стороны, и официального представителя, директора Департамента информации и печати МИД РФ Марии Захаровой, с российской стороны.
Состоялся содержательный обмен мнениями по широкому спектру вопросов двустороннего взаимодействия в информационном пространстве. Повышенное внимание было уделено проблематике противодействия распространению фейковой информации.
Выражена взаимная заинтересованность в дальнейшем расширении контактов и обменов между СМИ двух стран.