Հակառակորդը Արցախի ուղղությամբ հարձակում է սկսել․ Վարչապետ
Հակառակորդը Արցախի ուղղությամբ հարձակում է սկսել։ Պաշտպանության բանակը հաջողությամբ դիմակայում է հարձակմանը։ Իրավիճակը օպերատիվ զարգացման մեջ է, տեղեկությունները ըստ անհրաժեշտության կամփոփվեն եւ կհաղորդվեն։ Այս մասին հայտնում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
"Կոչ եմ անում վստահել միայն պաշտոնական աղբյուրներին եւ զգոն լինել թշնամական տեղեկատվական հոսանքներին տրվելուց։
Ամուր կանգենք մեր պետության, մեր բանակի թիկունքին՝ մեր սուրբ հայրենիքի պաշտպանության դիրքերում։ Ու մենք կհաղթենք։
Կեցցե՜ հայոց փառապանծ բանակը։ Կեցցե՜ հայոց պետականությունը։ Կեցցե՜ հայ ժողովուրդը",- գրել է վարչապետը։

Противник начал нападение на Арцах: Премьер-министр РА
Противник начал нападение на Арцах. Армия обороны успешно противостоит нападению. Ситуация находится в оперативном развитии, информация по необходимости будет обобщена и передана. Об этом сообщает премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"Призываю доверять только официальным источникам и не поддаваться на вражеские информационные уловки.
Наши позиции крепки. Мы крепко стоим за нашим государством, нашей армией, нашей святой Родины. И мы победим.
Да здравствует славная армянская армия! Да здравствует армянская государственность! Да здравствует армянский народ!", - написал премьер.