Գրիգորյանն ու Իրանի ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարը քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրան կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է ԻԻՀ ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանիի հետ:
Կողմերը գոհունակությամբ նշել են ԱԽ գրասենյակների միջև ձևավորված ինստիտուցիոնալ կապերը և վստահություն հայտնել դրանց շարունակական ամրապնդման ու զարգացման հարցում:
Հանդիպմանը քննարկվել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումները, ինչի համատեքստում Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին ստորագրված համաձայնագրերը և նշել, որ տարածաշրջանի տնտեսական ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման գործընթացը տեղի է ունենալու բացառապես երկրների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության, սահմանների անքակտելիության և փոխադարձության սկզբունքների լիակատար հարգման շրջանակներում: Ա.Լարիջանին ողջունել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատմանն ուղղված համաձայնությունները՝ կարևորելով կայունության և անվտանգության ապահովումը Հարավային Կովկասում:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Իրանի միջև երկկողմ օրակարգին՝ ընդգծելով տնտեսական փոխգործակցության ամրապնդման անհրաժեշտությունը:

Армен Григорян представил Али Лариджани подписанные в Вашингтоне документы
В ходе рабочего визита в Тегеран секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с секретарем Высшего совета национальной безопасности Республики Иран Али Лариджани.
Стороны с удовлетворением отметили сложившиеся институциональные связи между аппаратами Совета безопасности и выразили уверенность в их дальнейшем укреплении и развитии.
На встрече обсуждались последние региональные события, в контексте которых Армен Григорян представил подписанные 8 августа соглашения и отметил, что процесс разблокирования экономической инфраструктуры региона будет осуществляться исключительно в рамках полного уважения принципов территориальной целостности, суверенитета, юрисдикции, нерушимости границ и взаимности.
Али Лариджани приветствовал соглашения, направленные на установление мира между Арменией и Азербайджаном, подчеркнув важность обеспечения стабильности и безопасности на Южном Кавказе.
Была затронута двусторонняя повестка  между Арменией и Ираном, подчеркнув необходимость укрепления экономического сотрудничества.