ԵԱՀԿ քարտուղարը վերահաստատել է՝ պատրաստակամ են աջակցել ՀՀ-Ադրբեջան խաղաղության ջանքերին
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) գլխավոր քարտուղար Ֆերիդուն Սինիրլիօղլուի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և ԵԱՀԿ-ի միջև համագործակցության ընթացքը և զարգացման հեռանկարները։
Ֆերիդուն Սինիրլիօղլուն ներկայացրել է կազմակերպության հետագա գործունեության առաջնահերթություններն ու ծրագրերը։ Կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային նշանակության հարցերի:
Կարևորվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացը, որի հաջողությունն էական դեր կունենա տարածաշրջանային կայունության ապահովման գործում։
ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարը վերահաստատել է կազմակերպության պատրաստակամությունը՝ աջակցելու խաղաղության և կայունության հաստատման ջանքերին։

Никол Пашинян и генсек ОБСЕ подчеркнули  важность мирного процесса между Арменией и Азербайджаном
На полях Мюнхенской конференции по безопасности премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с генеральным секретарем ОБСЕ Феридуном Синирлиоглу. Об этом сообщили в пресс-службе правительства Армении.
В ходе встречи были обсуждены ход и перспективы развития сотрудничества между Арменией и ОБСЕ.
Феридун Синирлиоглу представил приоритеты и планы дальнейшей деятельности организации. Стороны также затронули вопросы регионального значения.
Была подчеркнута важность мирного процесса между Арменией и Азербайджаном, успех которого сыграет значительную роль в обеспечении региональной стабильности.
Генеральный секретарь ОБСЕ подтвердил готовность организации поддержать усилия по установлению мира и стабильности.