Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Զինված ուժերի նախարարության պատվիրակության հետ. ներկայացրել է ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը
Հոկտեմբերի 27-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Զինված ուժերի նախարարության պատվիրակության հետ, որը գլխավորում էր Ֆրանսիայի Հանրապետության ԶՈՒ Միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարության գլխավոր վարչության պետ պարոն Գիյոմ Օլանժիեն: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Լույոն:
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և շեշտել այցի կարևորությունը:
Արմեն Գրիգորյանը և Գիյոմ Օլանժիեն գոհունակությամբ ընդգծել են երկուստեք իրականացվող գործուն քայլերը հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների և՛ խորացման, և՛ ընդլայնման ուղղությամբ:
Հանդիպմանը Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը և տարածաշրջանային խաղաղությանը հասնելուն միտված ջանքերը: Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանական ոլորտում համագործակցության զարգացման հեռանկարները:

Армен Григорян встретился с делегацией министерства обороны Франции: Григорян представил ход реформ ВС РА
27 октября секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с делегацией министерства обороны Франции во главе с начальником Главного управления международных отношений и стратегии ВС Франции Гийомом Оланжье.
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул важность визита.
Армен Григорян и Гийом Оланжье с удовлетворением подчеркнули осуществляемые обоюдно действенные шаги в направлении углубления и расширения армяно-французских отношений.
На встрече А. Григорян представил ход реформ ВС РА и усилия, направленные на достижение регионального мира. Собеседники обсудили перспективы развития сотрудничества в оборонной сфере.