Արայիկ Հարությունյանը Լոնդոնում կմասնակցի Համաշխարհային կրթական ֆորումին
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը և նախարարի տեղակալ Արևիկ Անափիոսյանը Միացյալ Թագավորության կրթության պետական նախարար Դամիան Հայնդզի հրավերով մեկնել են Լոնդոն՝ հունվարի 20-22-ը մասնակցելու Համաշխարհային կրթական համաժողովին: Այս մասին InfoPort.am-ին հայտնեցին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից:
2013 թվականից ի վեր Համաշխարհային կրթական ֆորումը կրթության նախարարների մասնակցությամբ իրականացվող աշխարհի խոշորագույն ամենամյա հավաքներից մեկն է. ծրագրվում է, որ այս տարի ֆորումին կմասնակցի շուրջ 95 երկրի ավելի քան 1260 պատվիրակություն։
Նախատեսվում է, որ  համաժողովին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարը կներկայացնի Հայաստանի կրթական համակարգի ձեռքբերումները: Հայկական պատվիրակությունը կծանոթանա ֆորումին ներկա կրթության փորձագետների ներկայացրած նորարարական մոտեցումներին և զարգացումներին, կհաստատի  համագործակցության լայն շրջանակ՝ Հայաստանի կրթական քաղաքականության առաջնահերթությունների և գերակա ուղղությունների առավել արդյունավետ իրականացման նպատակով։

Араик Арутюнян в Лондоне примет участие во Всемирном образовательном форуме
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Араик Арутюнян по приглашению государственного министра образования Великобритании Дамиана Хайндза отбыли в Лондон для участия в Всемирном образовательном форуме 20-22 января.
Как сообщает пресс-служба Министерства, планируется, что в этом году в форуме примут участие более 1260 делегаций из 95 стран.
Армянская делегация ознакомится с инновационными подходами и развитиями, установит круг сотрудничества с целью более эффективного осуществления приоритетов образовательной политики Армении.
Всемирный образовательный форум с 2013 года является одним из крупнейших ежегодных собраний в мире с участием министров образования.