Արա Աբրահամյանը հանդիպել է ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարարի հետ
Կայացել է ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովի հանդիպումը ՌՀՄ նախագահ, "Սոգլասիե" ՓԲԸ ղեկավար Արա Աբրահամյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ռուսաստանում ներմուծման փոխարինման ծրագրի շրջանակներում ՏՏ տեխնոլոգիաների զարգացման ոլորտում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Հիշեցնենք, որ Ա. Աբրահամյանի նախաձեռնությամբ Հայաստանում անցկացվող Եվրասիական գործընկերության միջազգային համաժողովը տարիներ շարունակ կազմակերպվել է ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարարության աջակցությամբ, այդ թվում ՝ Մանտուրովի և այդ գերատեսչության այլ ղեկավարների մասնակցությամբ:

Ара Абрамян встретился с министром промышленности и торговли РФ
21 августа состоялась встреча министра промышленности и торговли РФ Дениса Валентиновича Мантурова с Ара Аршавировичем Абрамяном, президентом САР, главой ЗАО «Согласие».
В рамках встречи обсуждались вопросы взаимодействия в сфере развития IT-технологий в рамках программы импортозамещения в России.
Напомним, что Международный Форум Евразийского Партнёрства, ежегодно проводимый по инициативе А.Абрамяна в Армении, на протяжении ряда лет организовывался при поддержке министерства промышленности и торговли РФ, в том числе и с участием Д.В.Мантурова и других руководителей этого ведомства.