ԱԽ քարտուղարը ողջունել է գեներալ-մայոր Դանիել Տ. Լասիկասի այցը ՀՀ և բարձր գնահատել ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան
Նոյեմբերի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ծրագրավորման, քաղաքականության, ռազմավարության և կարողությունների գծով տնօրեն գեներալ-մայոր Դանիել Տ. Լասիկասի հետ:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պարոն Լասիկասի այցը Հայաստան և բարձր գնահատել ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան, որն ընդգրկում է նաև անվտանգության ոլորտը:
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը զրուցակցին է ներկայացրել զինված ուժերի կառուցվածքային և բովանդակային բարեփոխումների ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ջանքերը:

Секретарь СБ Армении принял директора по стратегии, планированию и политике Европейского командования США
Секретарь Совета безопасности Армении 16 ноября принял директора по стратегии, планированию и политике Европейского командования США генерал-майора Даниэля Ласика.
Как сообщили в Аппарате Совета безопасности, Армен Григорян приветствовал визит Даниэля Ласика в Армению и высоко оценил динамику развития отношений Армения-США, которая охватывает и сферу безопасности.
Армен Григорян представил собеседнику усилия правительства РА по структурным и содержательным реформам в вооруженных силах.