ԱԽ քարտուղարը շեշտել է բանակցային գործընթացում Ադրբեջանի կառուցողական դիրքորոշման անհրաժեշտությունը՝ կոչ անելով զերծ մնալ առավելապաշտական նկրտումներից
Մայիսի 30-ին ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Սլովակիայի մայրաքաղաք Բրատիսլավայում՝ «GLOBSEC 2023 Bratislava Forum»-ի շրջանակներում, Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ մասնակցել է պանելային քննարկման, որի ընթացքում ներկայացրել է հայկական կողմի դիրքորոշումը՝ հայ-ադրբեջանական բանակցությունների վերաբերյալ:
ԱԽ քարտուղարը մասնավորապես անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի անվտանգության և իրավունքների վերաբերյալ միջազգային մեխանիզմի, հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության գործընթացների, տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջափակման վերաբերյալ հարցերին:
Ա. Գրիգորյանը շեշտել է բանակցային գործընթացում Ադրբեջանի կառուցողական դիրքորոշման անհրաժեշտությունը՝ կոչ անելով զերծ մնալ առավելապաշտական նկրտումներից:

Секретарь Совбеза Армении подчеркнул необходимость конструктивной позиции Азербайджана и призвал отказаться от максималистских устремлений
Секретарь Совбеза Армении Армен Григорян принял участие в панельной дискуссии с помощником президента Азербайджана Хикметом Гаджиевым в рамках международного мероприятия GLOBSEC 2023 Bratislava Forum в Братиславе. Об этом Григорян сообщил в соцсети.
Григорян представил позицию Еревана по армяно-азербайджанским переговорам.
В ходе дискуссии секретарь армянского Совбеза затронул вопросы, связанные с международными механизмами защиты прав и безопасности народа Нагорного Карабаха, делимитации армяно-азербайджанской границы и пограничной безопасностью, разблокированием региональных коммуникаций.
Григорян подчеркнул необходимость конструктивной позиции Азербайджана и призвал отказаться от максималистских устремлений.